بایدها و نبایدهای سبک زندگی در آپارتمان

بایدها و نبایدهای سبک زندگی در آپارتمان

اینک نکاتی را در اینجا یادآور می شویم، که می تواند راهگشای برخی از مشکلات احتمالی در سبک زندگی امروزی باشد. شایان ذکر است ما ادعا نداریم که نکات ذیل به صورت قانون همگانی و یکسان در مجتمع های مسکونی اجرایی گردد. بلکه بستگی به موقعیت و شرایط زمانی و مکانی دارد.
1- ایجاد سر و صدای غیرمتعارف از ساعت یک تا چهار بعدازظهر و 9 شب تا 9 صبح روز بعد ممنوع است. صدای رادیو، تلویزیون و دیگر وسایل پخش موسیقی نیز در ساعت فوق باید فقط در داخل آپارتمان محل استقرار آنها قابل شنیدن باشد.
2- هرگونه کاری به خصوص کارهای ساختمانی که ایجاد صدای ناهنجار می کند، باید با هماهنگی مدیریت ساختمان فقط در ساعت 8 و 30 دقیقه تا 13 و 30 دقیقه و همچنین 15 و 30 دقیقه تا 18 و 30 دقیقه روزهای غیرتعطیل انجام پذیرد.
3- هرگونه تغییر در نما، سردر یا بالکن های اختصاصی ممنوع است مگر با توافق اکثریت مالکین.
4- ساکنین هر واحد مسؤول جبران خسارت وارد شده در اثر گرفتگی لوله های فاضلاب، سر رفتن آب وان یا سینک هستند.
5- تعمیرات و تغییرات داخلی و خارجی که موجب صدمه به اسکلت ساختمان می شود به هیچ وجه مجاز نیست.
6- هیچ گونه وسایل شخصی نباید بیرون از پنجره در پاگردهای عمومی، پاسیو، جلوی درب ورودی آپارتمان، در محوطه و پارکینگ قرار داده شود به خصوص ساکنین طبقه همکف که معمولاً فقط راه به پاسیو دارند.
7- نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک مانند پاسیو، هال، بالکن، تراس و محوطه ممنوع است، اگرچه استفاده از آن محض یک یا چند واحد باشد.
8- مدیران ساختمان باید کنترل فیوزهای داخلی آپارتمان ها و وضعیت تابلوهای برق داخل واحدها را حداقل یک بار در سال مورد بازدید قرار دهند. بارها مشاهده شده که فیوزهای داخلی دستکاری شده اند. در نتیجه هنگام افزایش بار الکتریکی جریان برق قطع نمی شود و آتش سوزی، جان و مال کلیه ساکنین را در معرض خطر قرار می دهد.
9- مسدود کردن راه دیگر ساکنان ممنوع است. همچنین نمی توان مانع استفاده از قسمت های مشترک توسط سایر ساکنین شد مگر آن که رفت و آمد یا استفاده از آن قسمت مستلزم عبور از ملک اختصاصی باشد.
10- هیچ گونه وسایل شخصی نباید بیرون از پنجره در پاگردهای عمومی، پاسیو، جلوی درب ورودی آپارتمان و محوطه پارکینگ قرار داده شود.
11- مواد آتش زا نباید در داخل آپارتمان نگهداری شوند بلکه با اجازه و اطلاع مدیریت باید در انبار قرار گیرند.
12- انبار آپارتمان مختص وسایل شخصی ساکنین است. استفاده تجاری و اجاره آن به دیگران ممنوع می باشد مگر با اجازه ساکنین مجتمع و با اطلاع مدیریت.
13- هرگونه دستکاری تجهیزات مشترک بدون اطلاع مدیریت ساختمان ممنوع می باشد.
14- در مجتمع های فاقد نگهبان، باز و بسته کردن درب ورودی محوطه یا ساختمان توسط آیفون باید به وسیله افراد بالغ، پس از شناسایی انجام پذیرد.
15- بازی کردن بچه ها در قسمت های مشترک در صورت تأیید هیأت مدیره فقط در ساعت های تعیین شده و در محل های مقرر مجاز می باشد.
16- مراسم آیینی، جشن و سوگواری می بایست با اجازه مدیریت و پس از اطلاع به همسایه ها در سالن اجتماعات مجتمع برگزار شود. در صورت عدم وجود این سالن، در داخل آپارتمان و با حداقل سر و صدا انجام گیرد. از نصب بلندگو و چادر خودداری شود.
17- مراسم بدرقه و خداحافظی باید در داخل آپارتمان( نه در راه پله یا هال عمومی) انجام شود. از مهمان ها نیز درخواست شود حین عبور از راه پله و محل های مشترک رعایت آرامش دیگران را کرده و از دویدن بچه ها و ایجاد سر و صدا ممانعت به عمل آورند.
18- اتومبیل، موتور سیکلت یا دوچرخه ساکنین باید فقط در محل های از پیش تعیین شده پارک شوند. ورود هرگونه وسیله نقلیه مهمان، شستشو، تعمیر و تعویض روغن وسایل نقلیه در داخل مجتمع ممنوع است.
19- در مجتمع های فاقد نگهبان درهای ورودی به مجتمع باید پس از ورود یا خروج از ساعت 22 به بعد قفل شوند. کلید ورودی به مجتمع پارکینگ و تراس نباید به غیر از ساکنین مجتمع داده شود.
20- رعایت شئون اسلامی در بخش های مشترک الزامی است و حضور آقایان با پیژامه و زیرپیراهن در خارج از بخش اختصاصی ممنوع است.


نظر شما درباره این مقاله چیست

ارسال متن