معایب زندگی در اپارتمان

معایب زندگی در اپارتمان

1-مالکیت مطلق (شش دانگ):

 این نوع معامله که مالکیت بصورت شش دانگ می باشد را میتوان به نوعی یک معامله نامطلوب یا راکد کردن سرمایه نامید. واحدهای آپارتمانی اغلب به عنوان ملک اجاره ای هستند، این می تواند حتی زمانی که زمین ساختمان دارای ساکن است، حق مالکیت باشد. یعنی فرد مستاجر با اینکه زمین ساختمانش برای موجر میباشد، حق مالکیت در آن دارد. یا در واحد های آپارتمانی اجاره ای ضمن اینکه مالکیت اعیان آن را هم دارید از عرصه آن هم سهم دارید و میتوانید استفاده کنید.ولی زمانیکه یک آپارتمان اجاره داده میشود لزوما به آن معنا نیست که شما مالک مطلق آن هستید. شما تنها خریداری هستید که حق استفاده از ملکتان (را تا یک زمان محدودی دارید) در این مدت را دارا هستید. معمولا ۹۹سال. درحالیکه آپارتمان هایی وجود دارند که وضعیت مالکیتشان در قیاس با تعداد معدودی از خانه های اجاره ای در دسترس مشخص است. (در خواست برای آپارتمان هایی که مالک دارد در قیاس با خانه های اجاره ای بیشتر و قیمت بالاتری دارد)

2-امنیت آپارتمان:

اگر شما به خطر انداختن حریم خصوصی خود را نادیده بگیرید، زندگی در آپارتمان ها می تواند یک کابوس واقعی باشد. همسایگان در ساختمان ممکن است دیدگاه شما را نسبت به شرایط تغییر دهند حتی در حالیکه شما در حال تماشای تلویزیون روی مبل خود هستید! آپارتمان میتواند امنیت روانی شما را به خطر بیاندازد و همسایگان مخالف رفتار و کارهای شما و مزاحم آسایش شما هنگام مشاهده تلوزیون، درس خواندن و… باشند.در عین حال حمام ها معمولا به گونه ای طراحی شده اند که همسایگان قادر به دیدن آن نیستند، اما زمانی که دوش میگیرید میتوانند به راحتی از آن مطلع شوند! دلیل آن هم رد شدن صدا به علت نازک بودن دیوارها و در برخی نقاط استفاده نکردن از عایق های مناسب صدای آبشویی که در حمام ایجاد می کنید می تواند توسط همسایگان طبقات بالا و پایین شنیده شود.

3-سر و صدا:

زندگی در محله هایی با تراکم جمعیت بالا باعث شلوغی در زمان های خاصی میشود سر و صدا می تواند از چیزهایی مانند: نواختن ساز، مشاجره های خانوادگی، صدای تلویزیون و‌ برنامه کودک در خانه. نگهداری سگ های خانگی، سر و صدای کودکان و موارد دیگر که مانند یک کابوس هستند.

4-محدودیت های بازسازی:

بازسازی در خانه های ساخته شده باید بر اساس قوانین ساختمان (قوانین عمران) باشد. هیچ راهی برای افزایش فضای خود با نصب یک بالکن وجود ندارد (با افزودن بالکن میتوان فضای خانه را بیشتر کرد). قبل از برداشتن یک دیوار نیاز به تاییدیه شهرداری دارید. شما حتی حق ندارید لوله هایی را که قرار است روی کار قرار گیرند را به قسمت دیگر خانه منتقل کنید محدودیت های بیشتری وجود دارد.

5-همسایگان:

 بدیهی است که داشتن همسایگان خوب یکی از بهترین اتفاقات است. اما هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید همسایگان خود را در زندگی اجتماعی انتخاب کنید. (شما همسایگان خوب و بد را تفکیک میکنید ولی ناچارا باید با تماشان زندگی کنید.)و اگر درگیری با همسایگانتان پیش بیاید… حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد! شما احتمالا آنها را دو بار هر روز می ببینید! حتی اگر با همسایه ای دعوا هم بکنید به ناچار او را روزی دوبار خواهید دید و این مشاجره ها بین همسایگان گریز ناپذیر است. در حقیقت، اختلافات همسایه در ساختمان های آپارتمانی رایج است.برای مثال، دعوای زن و شوهر در اواسط شب، می تواند از خواب زیبای شما بکاهد. و همه ما می دانیم که دعوای زن و شوهر می تواند یک بار اتفاق بیافتد. این چیزها می تواند کیفیت زندگی در آپارتمان را مختل کند.

6-گروه های هم فکر:

از آنجا که ساکنان در حال حاضر در یک جامعه نزدیک زندگی می کنند، تمایل بیشتری برای تشکیل جناح ها و گروه ها وجود دارد. این می تواند برای همه خوب یا بد باشد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است این گروه ها برای شما مشکل ساز شوند.برای مثال، ممکن است یک رای گیری برای ارتقاء یا نگهداری انجام شود. و چون گروه های بزرگ تنها به نظرات خود علاقه مند هستند، نظرات شما نادیده گرفته شود و یا در آخرین مورد ها بررسی شود. و اگر شما در جناح متفاوت از آنها باشید، شما را به روشهای مختلف مورد آزار و اذیت قرار میدهند. اگر شما با هنجارها یا منافع آنها موافقت نکنید، می توانید به یک هدف برای شایعات بی پایه و اساس آنها تبدیل شوید.


نظر شما درباره این مقاله چیست

ارسال متن