مواردی که با سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان می توان انجام داد

مواردی که با سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان می توان انجام داد

bull کنترل موتور خانه و چیلر
bull کنترل روشنایی
bull کنترل ورود و خروج
bull کنترل استخر
bull سیستم های صوتی
bull CCTV
کنترل موتور خانه :
سیستم پیشنهادی با اندازه گیری دماهای آب ورودی و خروجی همچنین دمای دیگ های آب و چیلر ها از طریق سنسور های pt100 دمای قسمت های مختلف را بوسیله نمایشگر نصب شده در قسمت لابی گزارش می دهد. همچنین وضعیت پمپ های مختلف از طریق لابی من مانیتور و قابل کنترل میباشد.
سیستم پیشنهادی با اندازه گیری دمای هوای بیرون از ساختمان وضعیت فصل گرم و سرد در سیستم سرمایش و گرمایش را به صورت اتوماتیک و از طریق شیرهای برقی نصب شده در موتور خانه تغییر میدهد.
همچنین سیستم دارای قابلیت عیب یابی به صورت خودکار و هشدار می باشد.
کنترل روشنایی :
bull قابلیت برنامه ریزی سیستم روشنایی برای هر موقعیت در زمان خاص (تعریف سناریو)
bull قابلیت هماهنگی سیستم روشنایی با سیستم امنیتی
bull قابلیت روشن شدن سیستم روشنایی به صورت خودکار در زمان حضور و با استفاده از سنسور های حرکتی

برای کنترل سیستم های روشنایی بیرونی و مشاعات از سنسورهای روشنایی سنج یا فتوسل ها استفاده می شود. به عنوان مثال در زمان تاریک شدن هوا تمامی سیستم های نور پردازی روشن شده و بر اساس ماه های مختلف سال در ساعات مشخص شده قسمت هایی از آن خاموش می شود یعنی زمانی که شدت نور طبیعی کمتر از یک سطح از پیش تععین شده باشد.
همچنین سیستم های روشنایی داخلی مانند راهروها و پله ها و کلیه قسمت های عمومی با تردد کم به وسیله سنسورهای حرکتی کنترل خواهد شد و مکان های دیگر مانند لابی ها به وسیله پنل لمسی و سنسور در قسمت اپراتور(لابی من) قابل کنترل می باشد.
کنترل ورود و خروج :
کنترل تردد از طریق پنل درب باز کن نصب شده در ورودی ساختمان و از طریق کارت های RFID تعریف شده صورت می پذیرد، همچنین سیستم هوشمند در ساعات بامداد، تردد افراد را از طریق سنسورهای نصب شده در ورودی و خروجی ها به اپراتور هشدار می دهد.
کنترل استخر :
سیستم هوشمند با در نظر گرفتن برنامه زمانی از پیش تعیین شده بر اساس ساعات مصرف، پمپ های تصفیه و دمای آب استخر و جکوزی را به صورت اتوماتیک کنترل کرده و همچنین پمپ های جکوزی و سیستم روشنایی استخر از طریق پنل لمسی (ضد آب) ،در محیط استخرنصب شده و همچنین از طریق پنل لابی من قابل کنترل می باشد.
لازم به ذکر است سیستم هوشمند با در نظر گرفتن ساعات پیک مصرف برق ، ساعات تصفیه آب را جهت صرفه جویی در هزینه ، زمان بندی می نماید.
کنترل صوتی:
سیستم صوتی پیشنهادی به دو قسمت لابی و استخر تقسیم می گردد:
سیستم صوتی استخر:
سیستم پیشنهادی استخر، سیستم اهمی و یا از برند EGI اسپانیا می باشد، که سیستم فوق دارای ورودی USB Flash و کاربر از طریق کلیدهای نصب شده، قابلیت انتخاب موزیک و تقسیم صدا را دارا می باشد.
بلند گو های نصب شده در محیط استخر ضد رطوبت می باشد.
سیستم صوتی لابی:
سیستم صوتی قسمت لابی از نوع ولتی بوده و از طریق آمپلی فایر های نصب شده در قسمت اپراتوری قابل کنترل می باشد.
CCTV :
سیستم دوربین های مدار بسته پیشنهادی از نوع دیجیتال بوده. با توجه به تعداد نقاط کنترلی تعریف می شود.
سیستم فوق قابلیت ضبط تصاویر از طریقDVR را دارا می باشد. همچنین می توان تصاویر را از طریق شبکه در هر نقطه از جهان مشاهده نمود.


نظر شما درباره این مقاله چیست

ارسال متن